• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 19:36
  WhatsApp
Barut: Ulu Önderimiz Atatürk'ün ilke ve devrimleri sonsuza dek yaşayacak

(Haber Merkezi)- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 80'inci ölüm yıldönümünde büyük bir saygı, sevgi ve özlemle andıklarını belirtti. Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmayı hedefleyen Atatürk ilke ve devrimlerinin sonsuza dek yaşayacağını vurgulayan Ayhan Barut, "Yüreklerimizde taşıdığımız Atatürk sevgisini de, onun eserlerini de yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecek" dedi. 

"MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ"

Büyük Önder Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının, işgale uğramış bir memleketten tam bağımsız bir Türkiye yarattığını vurgulayan Ayhan Barut, şunları kaydetti:

"Tam bağımsızlık ruhuyla hareket eden Büyük Önderimiz Atatürk, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesini yaşama geçirerek işgalden kurtarılan ülkemizde Cumhuriyetimizi kurmuş, aydınlık günlerin temelini hızla atmıştır. Büyük bir hızla ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri alması için çaba göstermiştir. Bizler de Atatürk'ün ilke ve devrimlerini, onun kıymetli emanetlerini bilim, ilim ve çağdaş bir yaşam hedefiyle sonsuza dek yaşatmanın sözünü veriyoruz. Aradan geçen 80 yıla karşın yüreklerimizdeki Atatürk sevgisi azalmamış, aksine her geçen gün O'na olan özlem ve sevgimiz artmıştır. Onca yokluk ve yoksunluğa karşı, emperyalist işgali sonlandırıp bizlere tam bağımsız bir Türkiye bırakan Atatürk'ten aldığımız ilham ve O'nun yolumuzu aydınlatan ışığıyla yürümeye devam edeceğiz. Başta Atatürk olmak üzere, yiğit silah arkadaşlarını, sonsuzluğa uğurladığımız aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz."

 


Yorumlar (1)