• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:59
  WhatsApp
Atölye Artiz’den yeni resim sergisi

 

Şanser İLTAŞ – Gözde ARSLAN ÖZEL HABER

GELENEKSEL SERGİ

Adana’nın önemli sanat eğitim merkezleri arasında yer alan Atölye Artiz tarafından gelenekselleştirilen resim sergisi sanatseverlerle buluştu. Bu yıl 10!uncusu düzenlenen “İz’de Sanat” Resim Sergisi’nde değişik tekniklerle yapılan 62 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide Sanat Eğitmeni Ilgın Erdem Apak’ın gözetiminde çalışan 14 genç sanatçının eserleri yer alıyor.

31 EKİM’E KADAR AÇIK

Önceki akşam Ziyapaşa Bulvarı üzerinde bulunan Korart Galeri’de düzenlenen açılış kokteyline Adanalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. 31 Ekim’e kadar açık kalacak olan sergiye gelen sanatseverler, resimleri yakından incelerken genç sanatçılarla, eserleri hakkında uzun uzun sohnet sohbet etme fırsatı yakaladı.

GÜZEL ESERLER

Atölye Artiz Sanat Merkezi’nde farklı okullardan gelen öğrencilerin eğitim gördüğünü belirten Sanat Eğitmeni Ilgın Erdem Apak, resim sergisinin her yıl düzenlediklerini açıkladı. Öğrencilerin çok güzel eserler imza attığını vurgulayan Apak, “Sergimizin amacı; öğrencilerin yaptığı çalışmaları sergilemek ve seslerini duyurmak” dedi.

BÜYÜK İLGİ

Sergide 14-17 yaş aralığında 14 öğrencinin karakalem akrilik kolaj ve karışık teknikte eserlerinin yer aldığını kaydeden Apak, “Atölye Artiz’ de öğrenciler günün yorgunluğunu atabilmek, ruhunu dinlendirmek için haftanın bir günü gelip sanatla içiçe yaşıyorlar. Öğrencilerimiz arasından çok önemli sanatçıların çıkacağına inanıyoruz. Sergimiz büyük ilgi gördü” diye konuştu.

SANATI AŞILAMAK

Bugüne kadar birçok karma sergi içerisinde kendi eserlerim yer aldığını anımsatan Apak, “Aynı zamanda kişisel sergimi de açtım Özel bir kurumda 19 yıl çalıştıktan sonra kendi ürettiğim atölyemi, sanatla terapi adı altında butik bir atölye çalışma alanına çevirdim. 5 ila22 yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veriyorum. Amacım çocuklara gençlere küçük yaşta sanatı aşılamak” şeklinde konuştu.

14 SANATÇI

Geleneksel “İz’de Sanat” Resim Sergisi’nde Damla Dinçkan, İdil Dolar, Kevin Cox, Reyhan Tekin, Nil Korkmaz, Defne Erkan, Emel Çifçi, Mine Erin, Zeynep Kıvanç, Elif Kıvanç, Aslı Önal, Dilan Bali, Doğa Güzelsoy ve Pınar Oflaz adlı genç sanatçıların 62 eseri yer alıyor.


Yorumlar (1)