• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:12
  WhatsApp
ATO’da ihracat konuşuldu

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ)- Adana Ticaret Odası (ATO), Ticaret Bakanlığı bürokratlarının katılımıyla devletin ve ATO'nun ihracatçılara sağladığı desteklerin detaylarıyla anlatıldığı ''İhracatta Devlet Destekleri Bilgilendirme Toplantısı'' düzenledi. Toplantı öncesi Adana Ticaret Odası'nın ihracat yapan bazı firmaları ziyaret eden Bakanlık yetkilileri ihracatta devlet desteklerini paylaşmanın yanında ve yaşanan sorunları da yerinde dinledi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, '' Başta ülkemiz ve kentimizin ekonomisinin, yeni ihracatçı iş insanları ve yeni dış ticaret sahalarıyla güçleneceğine inanan Odamız,'' İhracat Atağı Projesi başlatmış, ihracat yapmak isteyen işletmelere yol göstermek üzere yol çıkmıştır. Türkiye'de sayılı Odalarda kurulan '' İhracat Destek Ofisi'' ni ilk kuran Odalar arasında yer alan Adana Ticaret Odası, hem eğitimleriyle hem de alanında uzman personelimizle, işletmelerimize ihracatta kılavuz kaptanlığı yapmaya başlamıştır'' diye konuştu.

Başkan Menevşe konuşmasının devamında, ''Adana Ticaret Odası olarak dış ticareti geliştirmek için ihracat kampımız ilk mezunlarını verdi. İkinci gurubumuz eğitimlere başladı. Burada bizi en çok sevindiren konu eğitim esnasında yapılan ihracatlar. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi olmak için sanayinin, ticaretin ve ihracatın merkezi konumunda olmak gibi hedefimiz var. Ancak Adana'nın bu konumu yakalayabilmesi katma değerli, ileri teknolojik ürünlerin üretimi ve ihracatının arttırılması ile mümkün olacaktır. Bizler Adana Ticaret Odası olarak üyelerimize yeni pazar alanları kazandırmak ve ihracat potansiyellerini arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda üyelerimizin devlet desteklerinden de azami derecede faydalanması adına çeşitli programlar düzenlemeye devam ediyoruz '' dedi.


Yorumlar (1)