• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:22
  WhatsApp
Atlı’nın başkanlığı düştü

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhur İttifakı’ndan Kozan Belediye Başkanlığı’na seçilen MHP’li Nihat Atlı’nın başkanlığı, İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Atlı’nın başkanlığının düşmesine neden olan itiraz başvurusunu yapan Saadet Partisi, seçimde ikinci olan adayı Kazım Özgan’ın başkan olması için YSK’ye başvurdu. MHP Genel Merkezi ise Atlı’nın başkanlığını düşüren karara itiraz etti.

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik ve İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk, “seçilme yeterliliğine sahip olmadığı” gerekçesiyle Resmi olmayan sonuçlara göre Kozan Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Nihat Atlı’nın başkanlığı iptali için İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. İtirazların reddedilmesi üzerine konu Saadet Partisi tarafından İl Seçim Kurulu’na taşındı. Yapılan itirazı değerlendiren İl Seçim Kurulu, Atlı’nın başkanlığı düşürdü.

Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, Saadet Partisi Genel Merkezi’nin seçimlerde ikinci olan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan’ın başkan olması için Yüksek Seçim Kurulu’na talep bildirdiklerini açıkladı. Atlı’nın başkanlığının düşürülmesinin ardından harekete geçen MHP Genel Merkezi de YSK’ye itiraz başvurusunda bulundu. Atlı’nın, bir cinayetten 20 yıl ağır hapis, küçük yaşta kızı alıkoyma, yaralama, azmettirme, ruhsatsız tabancı, organize çete suçundan hapis cezası aldığı ve dosyanın Yargıtay’da beklediği öğrenildi.


Yorumlar (1)