• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 13:10
  WhatsApp
Annesinin kucağında öldü Adana’da kontrol için hastaneye götürülen 3 yaşındaki Suriye uyruklu Fatma El Sahra, eve dönmek için dolmuşa binen annesinin kucağında öldü. Fatma’nın küçük bedeni otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken küçük kızdan geriye yol kenarına bırakılan arabası kaldı.

Olay Seyhan ilçesine bağlı Pınar Mahallesi’nde meydana geldi. Ülkesindeki iç savaştan dolayı eşiyle birlikte Türkiye’ye sığınıp Adana’ya yerleşen Emine Albarı Adana'ya sığındı. Adana’da mutlu bir yaşam kuran çiftin 3 yaşındaki kızları Fatma El Sahra bir süre önce rahatsızlandı. Kız çocuğu bir süre hastanede yattıktan sonra taburcu edildi.

Emine Albarı, dün küçük kızını hastaneye kontrole götürdü. Albarı, yapılan kontrolden sonra eve dönmek amacıyla kızıyla birlikte dolmuşa bindi. Dolmuş Pınar Mahallesi’ne geldiği sırada çocuğunun hareketsiz olduğunu fark eden Albarı, çığlık atarak yardım istedi. Çağrılan sağlık ekipleri, çocuğu ambulansa alarak müdahale etti. Ancak çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi.

Anne kızının cansız bedeninin bulunduğu ambulansın içinde gözyaşlarına boğuldu. Çocuk annesiyle birlikte ambulans içinde önce tedavi gördüğü hastaneye ardından da otopsi yapılmak için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken küçük kızdan geriye yol kenarında bırakılan arabası kaldı.

 


Yorumlar (1)