• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 18:05
 
Annelerin dayanışması

Vehbi Necip Savaşan ilkokulu’nda 4 sınıfının velileri süper bir buluşma düzenlediler

 

ÖZEL HABER:Eda ARSLAN ŞANSER İLTAŞ

Adananın en eski, köklü ve saygın eğitim kurumlarından Vehbi Necip Savaşan İlkokulunda öğrencisi bulunan anneler, eğitim-öğretim yılının sona ermesi yaklaşırken, bir araya geldiler ve ‘Veliler dayanışma günü’ düzenlediler. Velilerin organizasyonunda öğrenciler çok eğlendiler.

ANNELER GÜNÜNDE

Veli annelerin buluşmasının anneler gününün kutlandığı haftada olması, özel bir anlam kattı. Anneler, öğrencilerle ilgili hal hatır sormanın dışında, birbirlerinin anneler gününü de kutlama olanağı buldular. Böylece Veli dayanışması Anneler kutlamasına da dönüştü.

 

4 SINIF KATILDI

Okulun 4 sınıfındaki öğrencilerle velilerinin girişimiyle düzenlenen buluşmada, öğretmenler Hülya Yıldız, Benan Gülağız, Bülent Kis ve Nazmiye Akar ‘Velilerimizin dayanışması kelimenin tam anlamıyla örnek bir tablo oldu. Bütün okullarda bu birlikteliğin yaşanması gerekir’ dediler.

NEŞE İÇİNDE GEÇTİ

Veli anneler, sınıf öğretmenlerinin de desteğiyle, çok neşeli, coşkulu bir gün yaşadılar. Pastalar yenildi, kolalar içildi ve eğitim-öğretimin gelecek yıllarının da öğrenciler için hayırlı ve başarılı geçmesi dileklerinde bulunuldu.

GÜZELLİK YARIŞMASI GİBİ

Öğrencilerin birbirinden güzel kıyafetler giydiği ve coşkuyla eğlendiği dayanışma gecesine veli annelerin giysileri damga vurdu. Annelerin dayanışma buluşmasına verdikleri önem, giysilerinden belli oldu. Anneler güzellik yarışmasına çıkmış gibiydiler.

ÖRNEK ALINMALI

Vehbi Necip Savaşan İlköğretim okulunun veli dayanışma toplantısı bütün okullarca örnek alınacak kalitedeydi. Veliler birbirleriyle daha sıkı ilişkiler oluşturdular ve dostluk köprüleri kurdular. Bu durumun eğitimdeki başarıyı etkileyeceği de vurgulandı.


Yorumlar (1)