• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 21:26
  WhatsApp
Aksakal ‘Siyaseti kirli bir düzene taşıdılar’ DSP Genel Başkanı, Akyol’un seçim bürosu açılışında ittifakları sert eleştirdi

ÖZEL HABER: Serdar AKIN

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, bir gününü Adana’ya ayırdı. DSP’nin Çukurova Belediye Başkan Adayı Yalçın Akyol’un seçim bürosunun açılışını yapan ve vatandaşlarla sohbet eden Aksakal ‘DSP bu günden itibaren iktidara yürüyor’ dedi

KİRLİ SİYASET

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ‘Bu seçimlerde yaşananlar siyaseti kirli bir düzene taşıdı. Ahlaki olmayan bir seçim kampanyası var. Hakaretler, iftiralarla, yalanla dolanla milleti kandırmaya çalışanları şaşkınlıkla izliyoruz’ dedi.

KENDİLERİNE BAKSINLAR

‘DSP niye seçime katılıyor?’ diye ahlaki olmayan bir arayış sergileyenlere ‘Bize değil kendilerine baksınlar’ diyen Aksakal ‘ Kendilerine demokrat diyenler, çağdaş medeniyete gidiyoruz diyerek milleti kandırmaya çalışıyorlar’ diye konuştu.

KENTLER UMUDU

Gittiği her kentte adaylarıyla birlikte Cumhuriyet Kent Umudu Projesi’ni de tanıtan Önder Aksakal ‘Hedefimiz kentlerimizi Cumhuriyet değerleriyle yoğrulmuş insanlarımızla donatmaktır. Ülkemiz Cumhuriyet kentleriyle kalkınacak’ dedi.

SEÇİMİ KİRLETTİLER

Önder Aksakal, TOROS’a yaptığı özel açıklamalarda seçim sürecini eleştirdi. Aksakal "Ahlaki olmayan bir seçim kampanyası süreci yürütülüyor, hakaretler, iftiralar birbirini izliyor. "DSP seçimlere niye katılıyor diyor, bakar mısınız? Kendilerine demokrat diyenler, çağdaş medeniyetlere gidiyoruz diyenler, milleti kandıranlar, "Demokratik Sol Parti niye seçimlere katılıyor?" diyorlar. Parti niye kurulur? Seçime katılmak için kurulur. Bunu bilmiyor musun? Bir parti, başka bir partiyi iktidar yapmak için kurulur mu yahu? Üç defa devleti yönetmiş partiye kalkmışlar, "Seçimlere niye katılıyorlar?" Katılırsa oylar bölünürmüş."

İTTİFAK ZORLAMASI

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nı eleştiren Aksakal, "Böyle bir ittifakın içerisine toplumu zorla oy vermeye mecbur ediyorlar. Biz buna mecbur muyuz arkadaşlar? Biz bunların söylediği iki ittifaka oy vermek zorunda mıyız? Değiliz. Biz devleti yönettik, devlet yönetmenin ne olduğunu biliyoruz." dedi.  Aksakal amaçlarının Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başta uluslararası arenada, milletler aleminde yeniden başı dik ve onurlu bir devlet haline gelmesi olduğunu söyledi.

KORKMUYORUZ

Kendilerini hiçbir şeyin korkutmadığını dile getiren Aksakal, "Türkiye'nin dirayetli, kararlı, inançlı bir ana muhalefet partisine ihtiyacı var. Devleti yönetmek isteyen, iktidar olma arzusu olan bir partiye ihtiyacı var. Bunu Demokratik Sol Parti olarak biz karşılayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." şeklinde konuştu.

 

 


Yorumlar (1)