• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:03
  WhatsApp
Akay, projelerini anlattı Seyhan’ın sorunlarına vakıf olduğunu belirten CHP Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, sorunların çözümünün zor ama imkansız olmadığını söyledi.

ADANA TOROS GAZETESİ

(Haber Merkezi) - CHP Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, projelerinin düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyun duyurdu. Hedefe çok yaklaştıklarını ve en yakın rakibiyle olan farkın arttığını savunan Akay, Seyhan’ın sorunlarına vakıf olduğunu söyledi. Seyhan’ın sorunlarına ve çözüm önerilerini kapsamlı bir şekilde ortaya koyduğu kitabını anımsatan Akay, “Bu kitabın Adana’yı ne kadar önemsediğimizi ve sorunların çözümünü ne kadar ciddiye aldığımızı göstermesi bakımından önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Seyhan’ın Adana’nın kalbi olduğunu ve Seyhansız bir Adana düşünmenin imkansız olduğunu kaydeden Akay, “Adana, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi önemli bir dönemeçtedir.  Seyhan son 35-40 yıldır doğu ve güneydoğudan aldığı göçe, şimdilerde Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle 500 bine yakın Suriyeli göçü eklenmiştir. Bu göçün de etkisiyle Seyhan’ın uzun yıllara dayalı sorunları daha da artmış, devasa boyutlara ulaşmıştır” diye konuştu.

Sorunların çözümünün zor olmasına karşın imkansız olmadığını vurgulayan Akay, “Belediye başkanlığım döneminde üreten, istihdam sağlayan herkes başımızın tacı olacaktır. Yerel yönetim anlayışımız; işleyişinde açıklığı, şeffaflığı, çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerimi esas alacaktır. Hedefimiz, vatandaşlarımızı hiçbir ayrım gözetmeden yerel demokrasiyi temeli kabul eden bir sistemim hayata geçirilebilmesidir” şeklinde konuştu.

 

 


Yorumlar (1)