• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 07:22
  WhatsApp
Adanalı KOBİ’ler geleceğe hazırlanıyor

ADANA TOROS GAZETESİ

 

(HABER MERKEZİ) - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Visa işbirliğinde, Türkiye’deki 27 bankanın desteğiyle hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” programının ilk eğitimi 19 Nisan 2019 tarihinde Adana’da gerçekleştirilecek. Projeyle Türkiye ekonomisinin lokomotifi KOBİ’lerin var olan gücüne güç katmak, yaşam döngülerini sürdürülebilir kılmak hedefleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından iki aşamalı olarak geliştirilecek eğitim programında, KOBİ’lerin sürdürülebilir başarı için her zaman ihtiyaç duyacakları öz disiplinlerini sağlamaları, dijital dünyayı tanırken buna göre bir strateji geliştirerek rekabet üstünlüğü kazanmaları ve eğitim verilen alanlarda gerekli donanımı kazanmaları sağlanacak.

Yerel kalkınmanın kilit aktörlerinden KOBİ’lerin, büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak istediklerini belirten TÜRKONFED Başkan Yardımcısı & ÇUKUROVA SİFED Başkanı Süleyman Sönmez, projenin bölge ekonomisine ve yerel kalkınmaya faydalarını şöyle anlattı:

“Adana-Mersin hattının olduğu Çukurova, ülkemizin tarım ve depolama başta olmak üzere lojistik-liman işletmeciliği ile enerji üssü konumuyla ekonomik aktivitenin yoğun olduğu bir bölge. Özellikle Adana sanayisi, ülkemizin ekonomik büyümesine önemli katkılarıyla bilinir.

Proje özel sektör, sivil toplum ve kamunun bir araya geldiği çok özel bir model ve geniş bir kapsayıcı ağ ile yerel kalkınmanın kilit aktörleri olan KOBİ’lerin kapasitelerini artırmaya odaklanıyor. TÜRKONFED, VİSA ve UNDP işbirliği ile Adanalı KOBİ’leri geleceğe hazırlayacak proje, özel sektörün yerel kalkınmaya katkısını da artırıyor.”


Yorumlar (1)