• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 19:55
  WhatsApp
Adanalı Kadınlar Dijital Zeka’yı Test Ediyor Sosyal sorumluluk projesiyle yazılım ve kodlama eğitimleri alıp projeler üreten “Geleceği Yazan Kadınlar” artık dünyanın önde gelen platformlarını test eder hale geldi.

Tüm dünyada, çocukları dijital dünyaya hazırlama konusunda standart kabul edilen ve Turkcell tarafından Türkiye’ye kazandırılan Dijital Zeka DQ eğitim platformu yazılımcı kadınlar tarafından bir hafta boyunca test edilecek. Grupta Adanalı Tuğçe Ulutaş da var.

Geleceği Yazan Kadınları Projesi dahilinde yüksek başarı gösteren ve Turkcell’de 8 aydır ‘Yazılım Test Uzmanı’ olarak istihdam edilen 20 kadın, DQ Enstitüsü’nün kurucusu ve Dijital Zeka projesinin yaratıcısı Dr. Yuhyun Park ile Turkcell’de buluştu. Dr. Park, 8-12 yaş aralığındaki çocukların dijital dünyanın riskleriyle baş edebilmeleri ve bu yeni oluşumun gereklerine uyum sağlamaları için, OECD, IEEE ve WEF tarafından dijital okuryazarlık konusunda dünya standardı kabul edilen Dijital Zeka - DQ’yu testçi kadınlara anlattı ve sonrasında Turkcell tarafından Türkçeleştirilen ve Türkiye’ye uyumlu hale getirilen platformu bir hafta boyunca test etmeleri için Geleceği Yazan Kadınlar’a emanet etti.


Yorumlar (1)