• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 17:00
 
Adana protokolu bu açılışta buluştu AS Adana Seyahat hizmete girdi

Adana’nın tanınmış iş adamlarından Askeri Dağlı, kardeşleriyle birlikte TEMSA Adana fabrikasından satın aldıkları 30 otobüs ile AS Adana Seyahat firmasını hayata geçirdi. 

ÖZEL HABER:Serdar akın

Adana’da yeni bir otobüs firması şehirlerarası yolcu taşımacılığına başladı. Adana’nın tanınmış iş adamlarından Askeri Dağlı, kardeşleriyle birlikte TEMSA Adana fabrikasından satın aldıkları 30 otobüs ile AS Adana firmasını hayata geçirdi. 

Büyükşehir Belediyesi Merkez Otogarında, 21-22 peronlarda hizmete giren AS Adana’nın açılışı görkemli bir tören ile yapıldı. 

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan AS Adana firması sahibi Askeri Dağlı, “Adana sahipsiz değil. Bizlerin görevi bu kente sahip çıkmak.Kardeşlerimle birlikte AS Adana firmasını hayata geçirdik.Ben şimdiye kadar bu kadar heyecanlanmadım ve gerçekten Adana’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.En azında bir çok kardeşimiz firmamızda çalışarak ekmek kazanacağız. Amacımız hemşerilerimize en iyi hizmeti verebilmek” diye konuştu.

Bu arada açılışı kurdelesini kesmek üzere mikrofona gelen Adana Büyükşehir Belediye başkanı Hüseyin Sözlü “Adana’mıza böyle bir firma kazandırmaları açısından AS Adana seyahat firmasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”dedi.Dua edildikten sonra açılışa katılan tüm protokol ile birlikte kurdeleyi kestiler.Yeni otobüsler için adak adayan firma sahipleri kurban keserek üm davetlilere teşekkür ettiler.Protokol AS Adana firmasını gezerek firma hakkında bildi aldılar.

AS Adana’nın açılışına CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer,Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Murat Cevheribucak, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Seyhan Belediye başkan vekili Yusuf Akıncı,AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, CHP İl Başkanı Emrah Kozay, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, ATO Başkanı Atila Menevşe, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç,  Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, çok sayıda iş adamı ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. 

AS Adana’nın açılış kurdelesi kent protokolünün  ‘hayırlı olsun’ dilekleriyle kesildi.AS Adana firması profesyonel ekibi ile birlikte Ankara, İstanbul, İzmir, Trabzon, Antalya, Kayseri, Sivas, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Bolu illerine yolcu taşımacılığı yapacak.


Yorumlar (1)