• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Şubat 2019
  • 16:25
 
Adana polisinin amansız takibi sonuç verdi Elanur’un katili yakalandı

2 yaşındaki kız çocuğunu kamyonetiyle ezerek kaçan sürücü, Amerikan filmlerini aratmayacak bir şekilde yakalanarak adalete teslime dildi.

 

Halil BİLEK

 

2 YAŞINDAYDI

Adana polisi, aracıyla sokakta oynayan 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan’a çarparak ölümüne neden olan ve kayıplara karışan sürücüyü yakaladı. Zanlının kimliğini belirleyebilmek için kılı kırk yaran bir inceleme yapan polis, zanlının 240 kilometrelik kaçış güzergahı boyunca 100 civarında güvenlik kamerasını tek tek inceledi. Gözaltına alınan zanlının, “kızı taş zannettim yoksa dururdum” dediği öğrenildi.

 

SOKAKTA OYNUYORDU

Kaza Çamlıbel Mahallesi’nde meydana geldi. 18 Eylül günü, 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan, sokağa çıkarak evlerinin önünde oynamaya başladı. Kız çocuğu oyun oynayarak evlerinden biraz uzaklaşarak 2876 sokağa girdi. Ela Nur’un evde olmadığını gören anne Fatma ve baba Çetin oğulları Halil Tarhan ile birlikte küçük kızı aramaya başladı. Halil,  kardeşinin 2876 sokakta yerde kanlar içinde yatarken gördü. Halil’in ağlamasını duyan anne ve baba sokağa koştu.

 

KAMERALAR İNCELENDİ

Ağır yaralan küçük kız, ailesi tarafından özel bir hastaneye kaldırılmasına rağmen hayatını kaybetti. 

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlı ya da zanlıları bulmak için sokağı gören kameraları incelemeye aldı. Ancak sokağı gören bir kamera olmadığı için sokağın bulunduğu bölgedeki güvenlik kameraları incelemeye alınarak sokağa girebilecek araçlar tek tek tespit edildi. 

 

PLAKA BELİRLENDİ

Polis kızın evden çıkış saati ile ağabeyinin onu bulma saati arasında 100 aracın sokağa girdiğini belirledi. Polis bu araçları tek tek inceleyip kıza çarpıp altına alabilecek araç sayısını 6’ya indirdi.

Polis çalışmasını derinleştirirken anne ve baba kızlarına çarpan araçla ilgili ihbarda bulundu. Polis, otomobili ve sürücüsünü bulup emniyete götürmesine rağmen çalışmalarına devam etti. Çalışmaların sonucu meyvesini verdi ve polis, 31 MA 3211 plakalı bir kamyonetin kıza çarptığını ortaya çıkardı.

 

REYHANLI’DA YAKALANDILAR

Polis, plakasını belirlediği kamyonetin nereye gittiğini gidiş istikametindeki bütün kameraları inceleme altına alarak ortaya çıkardı. Polis 240 kilometre alanda 100'e yakın güvenlik kamerası incelendi. Zanlının Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde olduğu anlaşıldı. Kamyoneti kullanan Suriye uyruklu Amır Harba (24) ile olayda yanında bulunan Abdülmelik El Cevher (23), Rayhanblı’da yakalanarak Adana’ya getirildi.

 

“TAŞ ZANETTİM”

Arkadaşıyla birlikte sandalye sattığını açıklayan Harba, olay günü o sokakta bir kişiyle sandalye indirirken küçük bir kız çocuğu gördüğünü ancak kamyonete binip giderken kız çocuğunu görmediğini söyledi. Harba’nın “Kamyonete binip giderken sanki bir taşın üzerinden geçtim gibi oldu. Ben onun kız çocuğu olduğunu bilsem durur onu hastaneye götürürdüm. Ama ben taş zannedip yoluma devam etti. Çok pişmanım" diye ifade verdiği öğrenildi.. Zanlılar adliyeye sevk edildi.


Yorumlar (1)