• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 17 Şubat 2019
  • 17:39
 
Adana didik didik arandı

Adana Emniyet Müdürlüğü, “huzur ve güven” uygulaması gerçekleştirdi. 720 polisin katılımıyla gerçekleşen hava destekli uygulamada çeşitli suçlardan aranan 26 kişi yakalandı.

 

Halil BİLEK 

 

YILDIZ DENETLEDİ

Adana Emniyet Müdürlüğü, Adana Huzur ve Güven Uygulaması’nın 11’incisini başarıyla gerçekleştirdi. Hava destekli uygulamaya çeşitli birimlerden 720 polis katıldı.  Uygulama noktalarını ziyaret ederek ekiplerin çalışmasını yerinde denetleyen Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız,  vatandaşlarla sohbet ederek yapılan uygulamalardan memnun olup olmadıklarını sordu. Vatandaşlar da uygulamaların kendi güvenlikleri için yapıldığını bildiklerini belirterek Yıldız’ın şahsında Adana polisine teşekkür etti.

 

DEVAM EDECEK

Uygulama hakkında bilgiler veren Yıldız, “Vatandaşlarımız can ve mal güvenliği için yapılan bu huzur ve güven uygulamasında toplam 720 personelimiz, 103 kara ekibimiz, 1 hava ekibimiz ve dedektör köpeklerimiz görev aldı. Bugün huzur ve güven uygulamasını sabah 08.00 itibariyle başlattık. Bu uygulamalar daha huzurlu bir Adana için ve vatandaşlarımızın güvenliği için devam edecektir” dedi. Yıldız, uygulama noktalarında kendisine yakın ilgi gösteren çocuklarla da bir süre sohbet etti.

 

26 KİŞİ YAKALANDI

Çeşitli suçlardan aranan 26 kişinin yakalandığı uygulamada 8 bin 665 kişinin GBT’si (Genel Bilgi Toplama) sorgulandığı,  Kontrol edilen 2 bin 542 araçtan 8’inin trafikten men edildiği belirlenirken toplam 48 araca 35 bin750 TL cezai işlem uygulandı. 10 adet ruhsatsız tabanca yakalanırken bu silahlara ait 10 adet şarjör ve 150 adet mermi, 12 adet ruhsatsız av tüfeği ve bunlara ait 88 adet dolu kartuş ile 6136 Sayılı Kanun kapsamında değerlendirilen 8 adet kesici-delici aletin ele geçirildiği bildirildi.


Yorumlar (1)