• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:36
  WhatsApp
Adana Barosu’ndan mazbatayı verin çağrısı

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'na 11 gün geçmesine rağmen mazbatasının verilmemesini eleştirdi. YSK’nın daha önceki içtihatlarının tersine ve yasaya aykırı kararlar almasının seçimin meşruiyetini gereksiz şekilde tartışmaya açtığını ifade ederek, hak ettiği mazbatanın Ekrem İmamoğlu’na verilmesi çağrısı yaptı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük,  “Siyasetin kutuplaşmayı tetikleyecek sert söylemlerine rağmen güzel ülkemiz seçime olgunlukla gitti. Ancak 11 gündür itirazlar ve karşılıklı suçlamalarla gerilim bilinçli olarak tırmandırıldı. Tamamen hukuk çerçevesinde ve sağduyulu yürütülmesi gereken sürece kolluk güçleri de dâhil edildi. Sandığa gölge düşüren kriz, gerektiği gibi yönetilemedi. Kaos tablosu en büyük zararı demokrasimize verdi” ifadelerine yer verdi.

Seçimin bittiğini ancak bilinçli olarak sürecin uzatıldığını dile getiren Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "Geçersiz oyların tamamına yakını tekrardan sayıldı. Son duruma göre dahi aradaki farkın 14 binin üstünde olduğu görülmektedir. Ancak ilk günden itibaren bu sonucun kabul edilmeyerek yurttaş gözünde seçimleri sorunlu ve şaibeli göstermeye dönük algı çabaları Türkiye’ye hiç yakışmıyor. Sezar’ın hakkı Sezar’a verilmelidir. YSK, bu hukuk katliamına bir an evvel noktayı koymalı ve asla geçit vermemelidir. Ekrem İmamoğlu'na hak ettiği mazbatasını vermeli ve halkımıza hizmet başlamalıdır" dedi. 

 


Yorumlar (1)