• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Şubat 2019
  • 21:20
 
Adana ASKF'den İstişare Toplantıları

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yeni sezon planlamaları ile ilgili ASKF Ali Gülleri Spor Merkezinde Kulüp Başkanları ve Temsilcileri ile bir araya gelerek istişare toplantıları düzenlemeye başladı.ilk toplantı Süper Amatör Lig kulüp başkan ve temsilcileri ile gerçekleştirilirken, ikinci toplantıya 1. Amatör Lig Kulüp Başkan ve temsilcileri katıldılar.Kulüplerarası diyalog ortamının son derece verimli olduğu istişare toplantıları sonucunda önemli kararlar alındı.

 

Toplantıda konuşan ASKF Başkan Dr. Ahmet Bozan,”Kulüplerimizin görüşü ve düşünceleri bizim için cok önemlidir. Birlik ve beraberlik spor ailesinin vazgeçilmez unsurudur.2018-2019 Sezonunda daha iyi daha doğru planlamalar yapmak istiyoruz. Sporun ruhuna uygun haraket etmek istiyoruz. Amatör spora yeni heyecanlar ve hedefler koymak istiyoruz. Kısacası doğruyu bulmaya çalışıyoruz “dedi.

 

Toplantının açılışını yapan Futbol il Temsilcisi Bülent Oymacı ise,Futbol Kulüplerimizin imkanları ve tesislerimizin durumuna göre planlamalar yaptıklarını, tüm imkanları zorladıklarını, kulüpleri daha mutlu edebilecek çalışmalar içinde olduklarını belirtti.İstişare toplantılarına ilerleyen günlerde salon spor kulüpleri ve 2. Amatör Lig takımları ile devam edileceği belirtilirken, tüm kulüp temsilcileri ile bir araya gelineceği özellikle vurgulandı.ASKF'de düzenlenen toplantıya TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz, TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, İHK Başkanı T. Şafak Ursavaş, ASKF yöneticileri, Kulüp Başkanları ve Temsilciler katıldılar. Yapılan istişare toplantıları sonrası’nda Süper Amatör Küme 6-7 Ekim Tarihleri’nde başlayacak. İlk kez play-off sistemi uygulanacak. Bal Ligi’ne yükselme baraj maçı oynayacak olan takım play-off sistemi sonrasında netleşecek. Birinci Amatör Küme ise 30  Eylül’de başlayacak.

 


Yorumlar (1)