• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 04:53
  WhatsApp
40 yıllık yalnızlık

 

ÖZEL HABER: ALİ BOZ- CAN PARLAK- HALİL BİLEK

Kendisini toplumdan soyutlayan ve tanıyanlar tarafından yerli Robinson Crusoe olarak tanınan adam 20 yaşında çıkmış olduğu Osmaniye’nin Aslantaş Barajı yakınlarındaki seyir tepesinde 40 yıldır tek başına yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Yerli Robinson Crusoe, Bundan tam 40 sene önce yalnızlığa ve yoksulluğa tepki olarak çıktığı seyir tepesinde yaşamına devam ediyor. İnsanlardan uzak bir şekilde yaşantısını sürdüren yerli Robinson Crusoe, “Buraların bekçisi benim, her şeyiyle ben ilgileniyorum” ifadesini kullandı.

Seyir tepesinde bulduğu boş bir kulübede yatağı olmadan yaşadığını söyleyen yerli Robinson Crusoe, yiyecek ve içecek gıdasını 10 günde bir tepeye çıkan köylüler tarafından aldığı yardımlarla geçimini sağladığını dile getirdi.

Aslantaş Barajına trekking yapmak için gezi düzenleyen vatandaşlar tarafından fark edilen yerli Robinson Crusoe, şimdiye kadar hiç evlenmediğini ifade ederek, “Dünyaya gelirken yanımda kimseyi getirmedim, giderken de götürmeyeceğim” dedi.

Durumunun kötü olduğunu ve yaşamakta zorluk çektiğini söyleyen yerli Robinson Crusoe, “Son zamanlarda yetkililerin beni fark etmesini bekledim. Yaşlanmaya başladığımı hissediyorum, yaşamak benim için zor hale geldi. Yetkililerin yardımlarını bekliyorum umarım sesimi duyarlar” dedi.


Yorumlar (1)