• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 26 Mayıs 2019
  • 17:02
  WhatsApp
"4 bin 712 kadın belediye meclis üyesi aday listelerinde"

ADANA TOROS GAZETESİ

 (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, partilerinin Türkiye genelinde 4 bin 712 kadın belediye meclis üyesi listelerinde aday olarak yer aldığını belirterek, "Bunların 2 bin 161'i asil listede, 2 bin 551'i de yedek listede. Bu sayıları inşallah önümüzdeki dönemlerde arttıracağız." dedi.

Sarıeroğlu, Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde, AK Parti ve MHP'nin kadın meclis üyesi adaylarıyla bir araya geldi.

Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak "Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Bir toplumda kadın varsa her şey daha güzeldir. Bu bağlamda 17 yıldır AK Parti döneminde kadın konusunda devrim niteliğinde düzenlemeler gerçekleştirdik." diye konuştu.

Kadınları güçlendiren ve cesaretlendiren, mücadelesinde arkalarında duran Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Biz hem siyasetin hem çalışma hayatının hem toplumun tüm alanlarındaki hususlarda kadınların tam olarak yer almasını arzu ediyoruz. Siyasette, demokraside kadın eksikse, bu eksiklik tüm toplum için eksikliktir. Nasıl ki tek kanatlı kuş uçamazsa, ülkelerin de kalkınma, gelişme ve güçlenme anlamında yol alamayacağına inanıyoruz. Bu bağlamda başta siyaset olmak üzere, çalışma hayatında, sağlıkta, eğitimde, hayatın her alanında, sivil toplum kuruluşlarına katılımda, yönetim kademelerinde daha fazla kadının yer alması konusunda hem uygulama olarak hem de projeler olarak çok güçlü çalışmalar gerçekleştirdik. Bugün kadınlarımız hayatın öznesi konumunda, daha öz güvenli konumdalar. İnşallah kadın konusunda yazdığımız bu başarı hikayesine daha çok güzel satırlar hep birlikte ekleyeceğiz."

 


Yorumlar (1)