• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Nisan 2019
  • 12:22
  WhatsApp
3 bin 600 kilometreden doğum günü kutlaması HABER: Halil BİLEK

ADANA TOROS GAZETESİ

 

 

 

 

Adanalı Eda Şebnem Gözde Nur Arslan, Belçika’nın Antwerp kentinde yaşayan ve 2 yıldır göremediği babası Sefa Arslan’a sürpriz doğum günü kutlaması düzenledi. Genç kız, aralarında 3 bin 600 kilometre mesafe olduğu için sürpriz kutlamayı WhatsApp’tan görüntülü olarak yaptı. Mumu babası ile birlikte üfleyen Arslan, gözyaşlarına hâkim olamadı. Kızının güzel sürpriziyle gözleri dolan Sefa Arslan, “İnsanın böyle bir kızı olmalı” dedi

 

Toros Gazetesi’nde sayfa sekreteri olarak çalışan 24 yaşındaki Gözde Arslan, 2 yıldır doğum günlerini kutlayamadığı babasının 50’inci yaş gününe de ayrı girmesinden dolayı büyük bir hüzün yaşadı. Ancak bu yıl, doğum gününü babasından ayrı geçirmek istemeyen genç kız, diğer senelerden farklı olarak doğum günün pastasını ondan 3 bin 600 kilometre uzaklıktan kesti.

 

Mumu babası ile birlikte üfleyen genç kız, gözyaşlarına hâkim olamazken 3 yıldır Adana’daki ailesinden uzak kalan baba Sefa Arslan’ın da duygulandığı görüldü. Aynı zamanda Aksaraylılar Eğitim - Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı olan 2 çocuk babası Sefa Arslan, “Biricik kızım, benim için en anlamlı doğum günü kutlaması bu oldu. Aramızda binlerce kilometre var ama sen bu güzel sürprizinle adeta bu mesafeyi yok ettin. İnsanın kızı olmalı. İnsanın böyle bir kızı olmalı. Bu dünyaya bırakacağım en büyük hazinem kızımdır” diye konuştu.

 

Gurbette yaşamanın zorluğuna dikkat çeken Sefa Arslan, “Hele hele eşinden, çocuklarından uzakta olması çok daha zor. İnsan ister ki her zaman çocuklarıyla birlikte olsun Lakin ülkenin ekonomik şartları birlikte olmamıza pek müsait olmadığı için biz de gurbeti seçtik. Ailenden, sevdiklerinden uzak yaşamak gerçekten çok zordur. Bu sene de aranızda olamadım. İnşallah önümüzdeki sene doğum günümü yan yana kutlayabiliriz” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)