• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 22 Mayıs 2019
  • 15:19
  WhatsApp
2.Amatör Küme’de Heyecan kızışıyor ÖZEL HABER:ÖMER DEMİR

ADANA TOROS GAZETESİ

 

2.Amatör Küme’de 11.hafta heyecanı yarın oynanılacak olan 10 karşılaşma ile devam edecek. Yavaş yavaş ligin sonlarına yaklaşıldıkca zirvede heyecan yarışıda kızışmakta. Geride kalan haftaların ardından A Grubu’nda Çukurova Ordu Demirspor,B Grubu’nda Akdeniz Karataşspor-Reşatbeyspor,C Grubu’nda ise Toroslar 1922-Kabasakalspor takımları zirvede yer almaktalar.

 

A GRUBU

Çukurova Demirspor 10 maçta 9 galibiyet 1 beraberlik elde etti ve 28 puan ile liderlik koltuğunda oturmakta. Kötü günleri geride bırakan Kanalufukspor ard arda aldığı galibiyetler ile 24 puan ile grupta 2.sırada yer alıyor. Yine son haftaların başarılı takımı Yüzüncüyılspor’da 22 puanla adını 3.sıraya yazdırmış durumda Karşıyakaspor 21,Ceyhan Demirspor ise 18 puan ile orta sıralarda bulunmakta. Adanagücü(13),Suluca Organize Sanayispor(10),P.M.Cesurspor(6),Toros Demirspor(3) ve ilk galibiyetini elde eden Yüreğirspor’da(3) sıralamayı oluşturmaktalar.

 

B GRUBU

Kıran kırana bir zirve yarışı yaşanılan B Grubu’nda Akdeniz Karataşspor ve Reşatbeyspor 22 puan ile ilk iki sırayı oluşturmaktalar. Zirvede yer alan ve aynı puana sahip iki takım Pazar günü karşı karşıya gelecekler. İlk yarıda oynanılan müsabakayı Reşatbeyspor kazanmıştı. Bu maçı kazanan takım zirvedeki yerini perçinlemiş olacak.Zirveyi,18 puanı bulunan Dağlıspor ile 17 puanlı Kozan Esnafspor ve 15 puanı bulunan Kocavezirspor takımları izlemekte. Genç kadrosuyla ligde mücadele eden Çukurova Gençlerbirliği’nin 13,Yeşilevlerspor’un ise 6 puanı var.  Gazipaşaspor’un 3 puanı bulunurken Kunduracı Esnafspor bilindiği gibi ligden çekilmişti.

 

C GRUBU

Bu gurupta da B Grubu’na benzer bir zirve yarışı yaşanıyor. Son haftalarda iyi neticeler elde eden Toroslar 1922,19 puan ile averajla liderlik koltuğunda oturmakta. Güney Adanaspor ve Adaspor yenilgileriyle şampiyonluk yarışında kan kaybına uğrayan ve yara alan Kabasakalspor ise 19 puanla averajla 2.sırada yer alıyor. Çukurovaspor,16 puanlı Güney Adanaspor’u yenerek önemli bir galibiyetin altına imza attı ve 16 puana yükseldi. Aladağ Demirspor’da,Toroslar 1922 karşısında sahadan farklı bir yenilgi ile ayrıldı ve fırsat tepti. Adaspor haftayı mutlu kapatan takımlar arasında yer aldı. Emekspor,S.Kurtuluş karşısında 3-0 hükmen kazanırken Kılıçlıspor ise haftayı BAY olarak geçirdi.

 

Oymacı’dan başarı dileği

Futbol İl Temsilcisi Bülent Oymacı, “2.Amatör Küme’de 2.yarı karşılaşmaları oynanmakta. Puan tablosuna bakıldığında üst tarafta zirve yarışı heyecanlı geçiyor. İlk sırada yer alan takımlar doğrudan bir üst kümeye çıkacak. 2.olan takımlar ise play-off’a kalarak burada şans arayacaklar. Tüm takımlarımıza kalan haftalar için başarılar diliyorum. Sporun paydaşları ile birlikte koordineli bir şekilde çalışarak kulüplerimizin en iyi ortamda müsabakalarını yapmaları için uğraş veriyoruz. Aldığımız olumlu tepkiler bizleri mutlu ediyor. Centilmenlik her şeyden önemli olmalıdır.Önümüzdeki haftalar için takımlarımızı sağduyulu hareket etmeye davet ediyorum” diye konuştu.

 


Yorumlar (1)