• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:22
  WhatsApp
2 bin 237 araç trafikten men

ADANA TOROS GAZETESİ

(HABER MERKEZİ) - Adana'da mart ayında kontrol edilen 2 bin 237 araç trafikten men edildiği 427 sürücünün ehliyetine ise el konulduğu öğrenildi. Konuyla ilgili Adana Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada; trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri tarafından Mart ayında toplam 260 bin 347 aracın kontrol edildiği bildirildi. Yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 bin 237 araç trafikten men edildi, 427 sürücünün ehliyetine el konuldu.
Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle Mart ayında Adana il sınırlarında toplam 601 maddi hasarlı, 405 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam bin 10 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 597 vatandaş yaralanırken, 4 vatandaş hayatını kaybettiği ifade edildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu polis ve jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”


Yorumlar (1)