• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 25 Mayıs 2019
  • 22:21
  WhatsApp
“19 Mayıs iradesi 99 yıldır ayakta!”

“19 Mayıs iradesi 99 yıldır ayakta!”

 

(Haber Merkezi)- Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı “19 Mayıs teslimiyetçiliğin reddi, milliyetçiliğin dirilişi ve kabulüdür.” dedi. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Osmanlı Devleti’nin yıkılmak üzere olduğu bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma vapuru ile İstanbul’dan yola çıkıp 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşmasıyla tarihi yeni bir dönemin başladığını anımsatan Avcı “O gün Samsun’da karaya ayak basan irade, sadece Türk milleti için değil, diğer mazlum halkların da önünde yepyeni bir sayfa açmıştır. Bizler bugün, o kutlu iradenin düşünceden eyleme geçmesinin 99. yıl dönümünü idrak ediyoruz.” ifadesini kullandı.

19 MAYIS RUHUNUN ÖNEMİ…

Başkan Avcı “Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde harekete geçen, çaresizliği bitiren, mandacı talepleri en ağır zillet kabul eden, köhne, zelil reçeteleri yırtıp atan, bizzat onu kendisi yazan Türk Milleti, bir asır önce istilaya, işgale hayır demiş, üniter devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma yolunda hürriyet meşalesini yakmıştır. Bu bakımdan, 19 Mayıs teslimiyetçiliğin reddi, milliyetçiliğin dirilişi ve kabulüdür.” diye konuştu.

49 YILDIR O İRADEYİ YAŞATAN MHP

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, devamla şunları söyledi: “99 yıl önce Samsun’a ayak basan kutlu irade bugün de diridir, canlıdır. Bu vesileyle gururla belirtmek isterim ki; o iradeyi en temiz, en saf ve en diri haliyle 49 yıldır tüm hücrelerinde soluyan, ayakta tutan, yaşayan ve yaşatan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 19 Mayıs, bir bayram olarak gençliğe armağan edilmiştir. Türk gençliği geleceğimiz, güvencimiz ve en büyük umudumuzdur. 99 yıl önce olduğu gibi bugün de her türlü ihanete ve husumete karşı Türk gençliği 19 Mayıs ruhuyla vardır, var olacaktır.”

ATATÜRK VE DAVA ARKADAŞLARI

Başkan Bünyamin Avcı, mesajını şöyle bitirdi: “Bu duygu ve düşüncelerle, başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten duygularla kutluyor; bu vatanı, bu bayrağı, bu ezanı bizlere emanet eden Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, tüm gazilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 


Yorumlar (1)