• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 20 Mart 2019
  • 07:18
  WhatsApp
12.Çukurova Kitap Fuarı okurlarıyla buluşacak Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Dr. Murat Kütükçü’nün kitabı 12.Çukurova Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak

 Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın unutulmaya yüz tutmuş kahramanlarını yeni  nesile tanıtmak, büyük bedeller ödenerek, kan ve gözyaşıyla, unutulmaz acılarla kazanılmış olan zaferin önemini bir kez daha ortaya koyabilmek için yeni bir kitap daha okurlarıyla buluşuyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Dr. Murat Kütükçü’nün kaleme aldığı ve 1. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile sonrasında önemli görevler üstlenen Selahattin Adil Paşa’nın hayatını konu alan kitap, 12. Çukurova Kitap Fuarı’nda, Altın Koza standında okuyucuların beğenisine sunuldu.

Selahattin Adil Paşa adlı kitapla ilgili bilgi veren Yazar Dr. Murat Kütükçü, “Mevcudiyeti, gidişatı etkilemesine rağmen, tarihimizde çok fazla ön plana çıkmamış, çok kişi tarafından bilinmeyen, unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş kahramanlardan Selahattin Adil’in biyografisini sunmak, kendisini bir kez daha anmak ve bunları yaparken tarihe ışık tutmak maksadıyla bu çalışma gerçekleştirilmiştir” dedi.

Dr.Murat Kütükçü, 8 Ocak 2019 Salı günü saat 13.00’de ve 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 15.30’da imza günü yapılacağını, kitabın tüm gelirlerinin de Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını dile getirdi.

 

 


Yorumlar (1)