• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Nisan 2019
  • 06:21
  WhatsApp
‘100.Yıl Mahallesi’ni yaşanabilir yapacağım’ ÖZEL HABER: Şanser İLTAŞ- Zeynep ORDU

ADANA TOROS GAZETESİ

Gazeteniz TOROS yeni seçilen Muhtarlarımızın yapmayı düşündükleriyle, Devlet ve Belediye Yetkililerinden beklentilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Her fırsat bulduğumuzda bir mahalle muhtarını huzurlarınıza getireceğiz. Bugün 100. Yıl Mahallesindeyiz.

DİNAMİK BİR MUHTAR

100. Yıl  Mahallesi  Muhtarlığına seçilen İbrahim Uzun,” Genç ve dinamik bir muhtar olarak mahallemi kalkındırmak için elimden gelen hizmetleri yapacağım. Yıllardır aynı mahallede ikamet ediyorum bu yüzden bütün sorun ve sıkıntıları biliyorum elimden ne geliyorsa fazlasını yapmak için her zaman görevimin başında olacağım” diyor.

YAŞANABİLİR BİR MAHALLE

Daha güzel, sorunsuz yaşanabilir bir mahalle için muhtar olduğunu ifade eden Uzun,”Mahalleme layıkıyla hizmet edip, hak ettiğimiz projeleri gerçekleştirmek için aday oldum ve kazandım. Mahallemizin önemli eksikleri,  ihtiyaçları var. Park, bahçe, yollar, temizlik işleri ve ne gerekliyse hepsini daha iyi hale getirmek için daha güzel ve daha yaşanabilir bir 100. yıl Mahallesi için hizmet etmeye geldim” şeklinde konuştu.

%50’DEN FAZLA OY ALDIM

İbrahim Uzun, seçimde kendisine verilen desteğe teşekkür ettikten sonra şöyle diyor: ‘Mahallemde oy kullanan 16500 seçmenin 7763’ünün  oyunu alarak muhtar oldum.  Yüzde 50’yi geçtim. Bana verilen oyların hakkını vermek için yoğun çalışmalar yapıp mahallemizi daha güzel bir konuma getireceğim. Mahalle halkımıza verdiğim sözleri yerine getirmek için ilk günden sıkı bir program çizdim ve uygulamaya başladım. İşe çevremizi düzenlemek, muhtarlığımızın bulunduğu parkın bakım onarımını yapmakla başladık. Mahallemizde bulunan parklardaki otların sürekli bakımının yapılması gerekiyor. Bozuk olan yolların bakım ve onarım işlerini de yaptıracağım” diye inançlı konuşuyor.

HERKESE EŞİT HİZMET

‘Mahalle halkımın bana olan güvenini boşa çıkarmamak için elimden geleni yapacağım. Genç ve dinamik bir muhtarı seçtikleri için öncelikle mahalle halkıma teşekkür ederim. Bunun hakkını vermek için elimden geleni yapacağım. Sadece bana oy veren kesim değil herkese eşit ve adil olmaya çalışacağım. Demokratik olmaya çalışacağım.

DİYALOĞ KURACAĞIM

Mahallemizin en büyük eksikliklerinden biri olan yolların bozulması, altyapıyı eksikliğini düzenlemek için belediyelerle ve yetkili kurumlarla görüşerek nerede aksaklık varsa düzeltilmesi için gayret sarf edeceğim.  Öncelikle kentsel dönüşümle yapılan evlerde altyapı sıkıntısı var. Kanalizasyonlarla alakalı çok büyük sorunları var mahallemizin. ASKİ’yle  ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle  görüşerek mahallemizin bu sorunlarını en asgari dereceye indireceğim. Mahallemizi daha yaşanılır kılacağız. Bu konuda mahalle sakinlerimizden de destek bekliyorum. Eksikleri ve yappılması gerekenleri bana iletsinler, ben de çözüm yollarını bulmaya çalışayım. Mahallemiz sorunlardan biran önce kurtulsun’

YENİ BİR MAHALLE

100. Yıl Mahallesinin yeni bir yerleşim bölgesi olduğunu, ancak, kentin kenarında kaldığı için gözden kaçtığını ve ihmale uğradığını ifade eden Muhtar İbrahim Uzun ‘Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin ile, Belediye yetkilileriyle devamlı diyalog kurup bu eksiklikleri anlatacağım. Onların da ekipleri seferber ederek sorunları ortadan kaldıracağından eminim. Biz yetkililere anlatacağız ki onlar da sorunu halletsin. Mahallemin daha iyi koşullara kavuşması için gece gündüz çalışacağım ve her kapıyı çalacağım’ şeklinde konuşarak önümüzdeki 5 yıl için mahalle sakinlerine güvence veriyor.


Yorumlar (1)