• Adana
  • Ankara
  • İstanbul
  • 19 Mayıs 2019
  • 20:15
  WhatsApp
Uğruna polise saldırdıkları şüpheliyi tanıyan çıkmadı

Uğruna polise saldırdıkları

şüpheliyi tanıyan çıkmadı

 

Şaka gibi

 

Polisin bir kişiyi gözaltına almak istemesine tepki göstererek taş ve sopalarla saldıran 16 kişi adliyeye çıkarıldı. Zanlıların, tanımadıkları bir kişi için polise saldırdıkları ortaya çıktı.

 

Halil BİLEK

 

Adana, komedi filmlerinde görülebilecek bir olaya tanıklık etti.  'Dolandırıcık' suçundan aranan Yasin Bıçakçı'yı gözaltına almak isteyen polis, saldırıya uğradı. Polise taş ve sopalarla saldırdıkları iddiasıyla16 kişi gözaltına alındı.  Haklarındaki tahkikatın tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan hiç birinin Yasin Bıçakçı’yı tanımadığı ortaya çıktı.

 

ARANIYORDU

Olay, 1 Aralık'ta Yüreğir ilçesine bağlı Solaklı Mahallesi ‘nde meydana geldi. Bölgede devriye görevi yapan ekipler, kimlik kontrolü yapmak amacıyla Adana-Karataş Yolu üzerindeki bir kahvehaneye girdi. 'Dolandırıcılık' suçundan aranması olan Yasin Bıçakcı kimlik vermek istemedi. Bunun üzerine ekipler, Bıçakcı'yı gözaltına aldı.

 

POLİSLE ÇATIŞTILAR

Çevrede bulunan vatandaşlar ise, “Buradan adam alıyorsunuz” diyerek polise karşı koydu. 40-50 kişilik grup, bir polisi darp ederek silahını gasp etti. Kavganın büyümesi üzerine, bölgeye çok sayıda polis ve çevik kuvvet sevk edildi. Çevik kuvvet, taş ve sopalarla saldıran grubu dağıttı. Olayla ilgili olarak 16 kişi gözaltına alındı.

 

TANIYAN ÇIKMADI

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerin sorgularında polisin gözaltına aldığı Yasin Bıçakçı’yı hiç tanımadıkları ortaya çıktı. Haklarındaki soruşturma evrağının tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edilerek savcının karşısına çıkarıldı.

 


Yorumlar (1)